Start | Biografia | Filmografia | Życie | Galerie | Media | Download | Forum | Linki

<<< powrót

Candy
"Candy" będzie komedią opowiadającą o parze zakochanych w sobie oblubieńców, którzy nie chcą, aby cokolwiek zagroziło ich szczęściu. Oprócz Heatha Ledgera w filmie wystąpi Geoffrey Rush. Autorem scenariusza jest autor powieści "Candy", Luke Davies. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze przed końcem 2004 roku.
Źródło: film.onet.pl.


Casanova
Heath Ledger zagra główną rolę w nowym projekcie Lasse Hallströma, "Casanova".
Film ma być komedią romantyczną o słynnym kochanku i o tym, jak jedna z mieszkanek Wenecji nie chce ulec jego wdziękom. Zdjęcia będą kręcone we Włoszech w sierpniu.
Scenariusz przygotowywany dla wytwórni Touchstone sporo już przeszedł. Pierwotną wersję napisała Kimberly Simi. Kolejną wersję opracował Michael Cristofer odpowiedzialny m.in. za "Grzeszną miłość". Prace nad ostateczną wersją scenariusza nadzorował sam Hallström. Obraz wyprodukują Mark Gordon i Leslie Holleran.
Źródło: film.onet.pl.

The Lords of Dogtown
Zdjęcia do filmu rozpoczną się w kwietniu 2004. Wytwórnia - Columbia Pictures.
Opowieść o grupie utalentowanych młodych skateboardzistów jeżdżących po głównych ulicach Dogtown w Venice (California). Paczka znana jako Z-Boys szkoli swoje umiejętności w pustych basenach niczego nie podejrzewających właścicieli, zakrzewiając nowy, pasjonujący sport i być może stają się legendą.
Heath Ledger wciela się w młodego skateboardzistę imieniem Skip Engblom.

Brokeback Mountain
Jake Gyllenhaal i Heath Ledger zagrają główne role w "Brokeback Mountain", filmie, którego reżyserią zajmie się Ang Lee.
Scenariusz obrazu, którego produkcję sfinansuje studio Focus Features, powstanie na podstawie opowiadania E. Annie Proulx, autorki "Kronik portowych", które w 2002 roku zekranizował Lasse Hallstrom. Proulx osobiście zajmie się adaptacją scenariusza. Jego współautorem będzie inny pisarz, Larry McMurtry, autor m.in. scenariusza "Ostatniego seansu filmowego", który napisał na podstawie własnej książki.
"Brokeback Mountain" określany jest jako epicka opowieść o wielkiej miłości, której akcja dzieje się w rozległych, otwartych przestrzeniach stanów Teksas i Wyoming. Głównymi bohaterami filmu będą dwaj młodzi mężczyźni: Jack - pomocnik na rancho (Gyllenhaal) i Ennis - kowboj biorący udział w zawodach rodeo (Ledger), którzy spotykają się latem 1961 roku. Niespodziewanie dla obu tworzy się między nimi niezwykły, trwający przez całe życie, oparty na prawdziwej miłości, związek, który nie jest jednak dobrze widziany przez lokalną społeczność.
Casting o role Jacka i Ennisa był przez jakiś czas w Hollywood szeroko komentowany. Ubiegało się o nie wielu młodych aktorów, w tym między innymi: Colin Farrell, Josh Hartnett i Billy Crudup. Hollywoodzcy obserwatorzy zauważyli przy okazji tego castingu, że pewna powściągliwość do przyjmowania ról gejów wśród hollywoodzkich gwiazd, zanika.
Ekranizacją "Brokeback Mountain" przez długi czas zainteresowany był Gus Van Sant. Reżyser chciał zrealizować ten obraz dla studiów Columbia Pictures i Good Machine. Plany realizacyjne pokrzyżował mu jednak upadek Good Machine.
Prace na planie swojego filmu Ang Lee zamierza rozpocząć latem tego roku.
Źródło: stopklatka.pl.

Nautica
Reżyserem produkcji będzie Stephen Hopkins (pierwotnie filmem zająć się miał Ted Demme, lecz po jego śmierci prace zostały wstrzymane, następnie prace miał wznowić twórca "Celi", Tarsem). Heath Ledger zagra jednego z trójki przyjaciół, którzy w czasie rejsu na Bahamy wpadają w śmiertelną pułapkę. Każdy z bohaterów opowie historię ze swojego punktu widzenia. Zdjęcia do filmu miały rozpocząć się jesienią 2002 roku, lecz nie doszły do skutku. Oby tym razem film miał więcej szczęścia.
Dystrybucją "Nautica" zajmie się Columbia Pictures.
Crash
Niestety, Heath Ledger nie wystąpi w filme "Crash". W roli Hansena zastąpi go Ryan Phillippe. Więcej na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.
Heath Ledger, Brendan Fraser, Eva Mendes, Don Cheadle, Forest Whitaker i Thandie Newton wystąpią w nowym kryminale Paula Haggisa pt. "Crash".
Realizatorzy projektu twierdzą, że "Crash" będzie podobny do filmów "Pulp Fiction" i "Traffic". Jego akcja rozgrywa się w Los Angeles i występuje w nim wielu pierwszoplanowych bohaterów. Film rozpoczyna się odnalezieniem na poboczu drogi zwłok brutalnie zamordowanego mężczyzny. Następnie akcja filmu śledzi 24 godziny poprzedzające zbrodnię. W intrygę uwikłanych jest osiem osób, a każdą z nich wiązało coś z zamordowanym.
Reżyserią obrazu, który powstanie dla wytwórni Bull's Eye Entertainment i Stratus Film Co., zajmie się Paul Haggis. Autorami scenariusza projektu są Haggis i Bobby Moresco. Zdjęcia do obrazu, w którym zagrają Heath Ledger, Brendan Fraser, Eva Mendes, Don Cheadle, Forest Whitaker i Thandie Newton mają rozpocząć się 9 grudnia.

Moby Dick
Od kilku lat Brian Helgeland planuje realizację nowej ekranizacji powieści Hermana Melville'a pt. "Moby Dick". W wywiadzie udzielonym ostatnio serwisowi E! Online reżyser oświadczył, że jest już gotowy scenariusz obrazu, jednak wciąż nie ma pieniędzy na jego realizację. Helgeland ma nadzieję, że jeśli znajdą się fundusze na produkcję nowej adaptacji powieści Melville'a, to na role w niej zgodzą się gwiazdy dwóch jego poprzednich obrazów ("Obłędny rycerz" i "Zakon"): Heath Ledger, Shannyn Sossamon i Paul Bettany. Helegeland chciałby aby w rolę posępnego, jednonogiego kapitana Ahaba, człowieka ogarniętego obsesją schwytania gigantycznego i najgroźniejszego z wielorybów, wcielił się w jego filmie Bettany.

Mad Max: The Fury Road
Jest nadzieja, że Heath Ledger wystąpi u boku Mela Gibsona w filmie "Mad Max: The Fury Road". Będzie to już czwarta część przygód Szalonego Maxa, a Ledger i Gibson spotkają się na planie filmowym po raz drugi - wcześniej partnerowali sobie w "Patriocie" z 2000 roku. Krążą plotki, że i tym razem odegrają rolę ojca i syna. "Nie" - Heath dementuje pogłoski ze śmiechem - "Powiedziałem reżyserowi, George'owi Millerowi, że chciałbym mieć poboczną rolę i aby Mad Max palnął mnie w łeb. Byłoby świetnie stać się częścią filmu "Mad Max" ale zdecydowanie nie wcielę się w postać syna."
Zdjęcia do "Mad Maxa" rozpoczną się prawdopodobnie jesienią tego roku w Namibii. Początkowy termin ustalony był na lipiec, ale ze względu na toczącą się wojnę z Irakiem termin został przesunięty.
Brothers Grimm
Być może już wkrótce zostaną powołani do życia XIX-wieczni niemieccy bracia, zajmujący się zbieraniem i opracowywaniem opowieśli ludowych - Jacob i Wilhelm Grimm. Jednak fabuła filmu zostanie nieco zmieniona i nie będzie to biografia. Jack (Heath Ledger) i Will (Matt Damon) to wędrujący od wioski do wioski nieustraszeni pogromcy magicznych stworzeń, którzy pewnego dnia spotykają na swojej drodze potężnego czarodzieja postanawiającego poddać ich niebezpiecznej próbie. W role czarnych charakterów wcielą się Robin Williams i Jonathan Pryce. Przygotowaniem produkcji zajmuje się Terry Gilliam. Film jest określany jako skrzyżowanie przygód Indiany Jonesa z humorem rodem ze "Shreka". Autorem scenariusza jest Ehren Kruger. Produkcją zajmą się: Daniel Bobker oraz Charles Roven, który pracował już z Gilliamem przy "Dwunastu małpach". Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu 2003 roku w Pradze [powrót do miejsca kręcenia "Obłędnego rycerza"]. Premiera filmu została zaplanowana na 2004 rok.
Ostatni Jednorożec
Produkcja ta ma być odpowiedzią Europy na "Władcę Pierścieni", którego zrealizowano w Nowej Zelandii za amerykańskie pieniądze. Takie przynajmniej plany ma producent Michael Pakleppa, który przewiduje, że budżet jego filmu zamknie się w 45 milionach dolarów. Produkcja i postprodukcja tego przedsięwzięcia zająć mają dwa lata. Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku 2003 roku, choć już teraz trwają prace nad komputerowym wizerunkiem Jednorożca. Nad efektami komputerowymi pracować będą studia w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Do filmu zaangażowano już Christophera Lee, Angelę Lansbury i Rene Auberjonois. Na liście życzeń producenta są także - Mia Farrow, Jonathan Rhys Myers i Heath Ledger, z którymi obecnie prowadzone są rozmowy. Historia o Ostatnim Jednorożcu będzie oparta na powieści Petera Beagle'a, na podstawie której już w 1983 roku zrealizowano film animowany. Beagle napisze też scenariusz do filmu kinowego.*
Od siebie dodam, że animowaną wersję tej historii oglądałam kilkakrotnie jako mały, ok. 7-letni dzieciak i pamiętam, że bardzo mi się podobała, chociaż wtedy wydawała mi się nieco straszna i mroczna. Jeśli macie dostęp do tego filmu - polecam. Mam nadzieję, że Ledger zgodzi się wziąć udział w tej produkcji. Jeśli już o tym mowa, widzę dla niego dwie role - albo młodego czarodzieja, albo księcia (nie pamiętam dokładnie, czy był to książę, w każdym razie arystokrata - pamięć mnie zawodzi) :) Nie pozostaje nic innego, tylko czekać na kolejne wiadomości z planu, jak i na sam film.
Azazel
W wywiadzie udzielonym rosyjskiemu tygodnikowi "Itogi" Paul Verhoeven oświadczył, że jednym z jego najnowszych projektów jest ekranizacja powieści Borisa Akunina. Głównym bohaterem obrazu pt. "Azazel" będzie XIX-wieczny rosyjski detektyw. Verhoeven poinformował, że obecnie trwają prace nad scenariuszem filmu, który gotowy ma być za kilka tygodni. Budżet obrazu wynosił będzie 40-50 milionów dolarów, a pierwszy klaps na planie padnie najprawdopodobniej jesienią. Verhoeven chciałby, aby na udział w filmie zgodzili się: Heath Ledger, Angelina Jolie, Meryl Streep i Rutger Hauer.*

* źródło - http://stopklatka.pl