Start | Biografia | Filmografia | Życie | Galerie | Media | Download | Forum | Linki

<<< powrót

Brzydki i nieznany
10 września 2004
W dołączonym do gazety "Fakt" programie telewizyjnym znajduje się arykuł przedstawiający liczącego sobie już osiemdziesiąt lat bohatera kina akcji, Jamesa Bonda. Wśród kandydatów na przyszłego Agenta Jej Królewskiej Mości wymieniony został Ledger, a przy nim komentarz:
Heath Ledger: aktor niezbyt przystojny i jeszcze za mało znany, by zostać z Bondem.
Inni kandydaci prezentowani przez redaktorów to:
Ewan McGregor (zabójczo przystojny, w muszce byłby niezły w roli ironicznego 007.)
Will Smith (byłby pierwszym czarnoskórym bondem.)
Matt Damon (z pewnością Bond w jego wykonaniu byłby intelektualistą.)
Hugh Jackman (szarmancki i bardzo sprawny Australijczyk. Na dodatek całkiem niezły aktor.)
Eric Bana (przystojny, męski, najlepszy kandydat na Bonda. Cóż z tego, skoro aktor nie chce go grać.)
Orlando Bloom (byłby ulubieńcem kobiecej widowni. Ma też wprawę w strzelaniu (z łuku).)
Jude Law (te wyłupiaste oczy raczej go dyskwalifikują.)


Heath i Naomi nie są już razem
8 czerwca 2004
Rozstanie. Pochodzący z Australii Heath Ledger i Naomi Watts zerwali ze sobą. Oficjalnym powodem rozstania jest 10-letnia różnica wieku, lecz krążą też plotki o niedojrzałości Ledgera i jego coraz wyraźniejszych zainteresowaniach pięknymi paniami. Podobno Australijczyk sporo czasu spędzał w towarzystwie Scarlett Johansson i Winony Ryder. Z tą ostatnią miał go podobno łączyć romans zwieńczony gorącym pocałunkiem, jednak aktorka stanowczo temu zaprzecza.
Heath Ledger i Naomi Watts poznali się na planie filmu "Ned Kelly". Byli dość zgodną parą. Oboje zgadzali się, że jest jeszcze za wcześnie na założenie rodziny. Mieszkali razem. Wspólnie pjawiali się na imprezach filmowych. W ich zwiazku coś zaczęło psuć się pod koniec 2003 roku - wtedy to Entertainment Tonight donosił rozstaniu, jednak sami zainteresowani zdołali przełamać kryzys. W końcu różnica wieku i lekkie podejście Ledgera do życia oficjalnie zakończyło ten australijski romans. Czy na stałe?
Źródło film.onet.pl
"My name is Bond. James Bond"
9 kwietnia 2004
Być może już wkrótce pamiętne słowa "My name is Bond. James Bond" wypowie Heath Ledger. Krążą plotki o rezygnacji Pierce'a Brosnana, a Australijczyk jest jednym z kandydatów na jego zastępcę.
Źródło film.onet.pl
Ćwierć wieku :)
8 kwietnia 2004
4 kwietnia tego roku Heath Ledger ukończył 25 lat. Wszystkiego najlepszego!
"Zjadacz grzechów" - jeden z najsłabszych filmów 2003 roku
31 grudnia 2003
Strona internetowa "Dark Horizons" przygotowała ranking najgorszych filmów 2003 roku. Niestety, na czwartym miejscu (za "Gigli", "Medalionem" i "Statkiem miłości") uplasował się "Zjadacz grzechów".
Tak na ten temat pisze stopklatka:
"Kolejne miejsce dla "Zjadacza grzechów". Ten film, mimo zapowiedzi i zmianie tytułu, nie trafił do naszych kin. "Dark Horizons" żałuje, że w produkcji tej wystąpił Heath Ledger, który powoli piął się po szczeblach kariery ("Patriota", "Obłędny rycerz", "Czekając na wyrok"). "Zjadacz grzechów" to produkcja smutna i nudna, choć pomysł na spisek w kościele katolickim był intrygujący. Zepsuto go jednak licznymi nonsensami."
Dwie nagrody dla "Ned Kelly"
25 listopada 2003
"Ned Kelly" ("The Kelly Gang") został uhonorowany przez Austalijski Instytut Filmowy dwiema nagrodami: za Najlepszą Scenografię i Najlepsze Kostiumy. Niestety, w kategorii Najlepszy Aktor Heath Ledger przegrał z Davidem Wenhamem ("Gettin' Square").
Heath Ledger nominowany na Najlepszego Aktora
11 października 2003
Australijscy krytycy filmowi nominowali Heatha Ledgera w kategorii Najlepszy Aktor za rolę Neda Kelly'ego. Rozdanie nagród odbędzie się 31 października 2003 roku. Wiecej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem.
Heath i Naomi - rozstanie
30 września 2003
Jak głosi Entertainment Tonight, Heath Ledger i Naomi Watts nie są już razem. Para poznała się na planie filmu "Ned Kelly" ("The Kelly Gang") i romansowała dyskretnie przez około póltora roku. Rozstaniu winna jest praca - w tej chwili Heath i Naomi znajdują się po różnych stronach kuli ziemskiej. Nie spotykają się od miesiąca. Reprezentanci obu gwiazd potwierdzili rozstanie, ale nie chcieli udzielać żadnych dodatkowych informacji.
Heath vs King Kong ;)
22 września 2003
Jak wiadomo, Heath Ledger i Naomi Watts stanowią całkiem udaną parę. Lecz na ich drodze stanie najprawdopodobniej King Kong. Ogromny goryl zapała wielką miłością do dziewczyny Ledgera. Czy Heath ma szansę przy takim rywalu? ;)
Naomi Watts przyjmie najprawdopodobniej rolę Ann Darrow w "King Kongu", najnowszym filmie Petera Jacksona. Jackson zdobył ogromną sławę dzięki "Władcy Pierścieni". Czy historia o potężnym gorylu również będzie skazana na sukces?
Więcej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem.
Wielki wieloryb nadpływa?
16 września 2003
Od kilku lat Brian Helgeland planuje realizację nowej ekranizacji powieści Hermana Melville'a pt. "Moby Dick". W wywiadzie udzielonym ostatnio serwisowi E! Online reżyser oświadczył, że jest już gotowy scenariusz obrazu, jednak wciąż nie ma pieniędzy na jego realizację. Helgeland ma nadzieję, że jeśli znajdą się fundusze na produkcję nowej adaptacji powieści Melville'a, to na role w niej zgodzą się gwiazdy dwóch jego poprzednich obrazów ("Obłędny rycerz" i "Zakon"): Heath Ledger, Shannyn Sossamon i Paul Bettany. Helegeland chciałby aby w rolę posępnego, jednonogiego kapitana Ahaba, człowieka ogarniętego obsesją schwytania gigantycznego i najgroźniejszego z wielorybów, wcielił się w jego filmie Bettany.
źródło - http://stopklatka.pl.
Rozrywkowy VIP
6 sierpnia 2003
Pod koniec sierpnia Heath Ledger pojawi się w Perth (w swoim rodzinnym mieście) na uroczystościach zaślubin swojej starszej siostry i rzecznika prasowego na Australię - Kat Ledger. Ślub był planowany na koniec ubiegłego roku na pięknej Bali, niestety przez bombardowania terrorystów rodzina postanowiła anulować rezerwację. Mimo napiętego planu zajęć (zdjęcia do filmu "The Brothers Grimm" i festiwal filmowy w Edinburgh) Ledger obiecał sobie, że weźmie także udział w Cinderocker. Impreza w Australii jest znana jako skupisko mody i flirtu. Kontrowersyjna impreza odbywa się co roku 19 sierpnia w Melbourne, bierze w niej udział czterysta kobiet i dwustu mężczyzn odważnych na tyle, by przegnać "smutki zimy". Pod koniec uroczystości wybierana jest królowa wieczoru. W tym roku to Ledger, jako gość VIP, dostąpi zaszczytu ukoronowania wybranki. "Nigdy bym nie przegapił takiej imprezy!" - mówi Ledger.
Nowina zamieszczona dzięki uprzejmości Bestii - http://heathledger.stopklatka.pl.
Heath Ledger - dwudziestoczterolatek
10 kwietnia 2003
4 kwietnia tego roku Heath obchodził swoje 24 urodziny. Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć mu zdrowia, szczęścia, pomyślności, samych genalnych ról i doskonałych recenzji!

"Piekło" - napis na koszulce protestującego przeciw wojnie z Irakiem Ledgera
22 marca 2003
Jak wiadomo, rozpoczęła się wojna z Irakiem. Takie postępowanie Stanów Zjednoczonych nie wszystkim się podoba i sporo osób głośno okazuje swoje niezadowolenie z prowadzonej w ten sposób polityki USA. Również Heath Ledger zdecydowanie sprzeciwił się wojnie i wziął udział w manifestacji zorganizowanej w Melbourne, gdzie wraz z 20.000 tłumem przeszedł ulicami miasta. Jak inni Australijczycy nie zgadza się z wysłaniem 2.000 rodaków na tereny walk. "Amerykanie wysyłają tam 250.000 oddział, dlaczego my powinniśmy wysłać 2.000 naszych żołnierzy, czy to jakaś różnica?"
"Australia stała się agresorem, a my nie jesteśmy agresywnym narodem. Powinniśmy być niepodlegli w stosunku do wojny Stanów Zjednoczonych. To nie jest wojna o prawa człowieka -- to cena krwawej ropy... oni (przywódcy wojenni) powinni zostać uwięzieni -- to, co robią, jest zbrodnią."
"Jestem tutaj [manifestacja], ponieważ zrzucili 3000 bomb na Bagdad, na kobiety i dzieci. To złe dla ludzkości, to nie jest w imię pokoju, to w imię ropy."
.
Więcej na ten temat znajdziecie pod linkiem http://news.heathbaby.com/index.php?x=articles_war.php.

Heath Ledger - GQ MEN OF THE YEAR AWARDS
6 marca 2003
"Odrzucił rolę Aleksandra Wielkiego w epickiej historii Olivera Stone'a, ponieważ nie chce grać kogoś, kto podbija świat i wybrał rolę Neda Kelly'ego - dla niego to bardziej realne. Przystojny, utalentowany i wciąż sam sprząta, pierze i gotuje. Dlaczego ma grać kogoś, kto podbija świat, skoro on już to osiągnął?"
Tak opisuje Heatha Ledgera australijskie czasopismo "GQ". Zainteresowani mogą je nabyć za cenę 6$. Link do strony zawierającej oryginał zamieszczonego powyżej cytatu to http://www.vogue.com.au/gq/issue/index.php.

Poślubienie Naomi byłoby nie w porządku
9 lutego 2003
Przez pewien czas krążyły plotki o rzekomym ślubie Heath'a z 11 lat od niego starszą Australijką Naomi Watts. Oboje zainteresowani dementują te pogłoski. "Wciąż mam wiele do zrobienia, zawieranie małżeństwa byłoby nie w porządku. Moi rodzice rozwiedli się, gdy miałem 10 lat, więc nie mogę powiedzieć, że bardzo wierzę w małżeństwo" - powiedział Heath. Również Naomi zgadza się z nim. "Jestem sceptyczna co do małżeństwa. To coś, co chciałabym zrobić, ale to niespełnione życzenie, ponieważ jest zbyt wiele rozwodów.".
Wygląda na to, że - przynajmniej w najbliższym czasie - ani Heath, ani Naomi nie mają zamiaru zmienić swojego życia.

"Aleksander Wielki" - plakat z filmu!
11 stycznia 2003
A jednak stało się - Heath Ledger zdecydował się zagrać w filmie Olivera Stone'a i wcieli się w postać macedońskiego zdobywcy, Aleksandra Wielkiego! Zdjęcia rozpoczną się latem 2003 roku, a na osłodę długiego czasu oczekiwania producent przedstawia roboczą wersję plakatu.
Dobrze by było, gdyby taka wiadomość okazała się prawdą... niestety, chyba do tego nie dojdzie i Australijczyk nie zagra sławnego wodza :( Plakat zamieszczony na pewnej australijskiej stronie jest ciekawostką - zajrzyjcie http://www.adangio.com/movieart/portfolio.php, tam autor przedstawia swoje wersje plakatów do nieistniejących filmów.

"The Sin Eater" - śmieszne grzechy i zmiana tytułu
2 stycznia 2003
Jak wiadomo, amerykańska premiera filmu "The Sin Eater", planowana na 17 stycznia 2003 (Polska - 14 marca), została przesunięta do nieznanej bliżej przyszłości (prawdopodobnie będzie to lato!). Powodem jest nie tylko zmiana tytułu na "The Order", lecz konieczność poprawy kilku scen. Podobno fragment, gdy grzechy ulatniają się z ciała, jest aktualnie bardziej śmieszny niż przerażający i twórcy postanowili poprawić to niedociągnięcie.
Więcej na ten temat możecie przeczytać pod tym linkiem.

Ślub?
15 listopada 2002
O ile plotki są prawdziwe, mam złą wiadomość dla zakochanych fanek przystojnego Australijczyka - Heath Ledger ma zamiar się ożenić! Wybranką 23-letniego aktora jest jego rodaczka, Naomi Watts. Poznali się na planie filmu "Ned Kelly" i pomimo różnicy wieku, ze sporą pomocą Orlando Blooma (czytaj news poniżej - Ned Kelly i przyjaciel-swatka), zbliżyli się do siebie, zamieszkali razem i wreszcie zdecydowali się na wspólne życie. Ślub planowany jest na grudzień 2002 roku.
Jeśli to jest prawda, nie pozostaje nic innego, tylko życzyć Heath'owi i Naomi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, a słynnemu Legolasowi z "Władcy Pierścieni" trzeba pogratulować skuteczności w kojarzeniu par :)

Trochę humoru - afera o brody :)
14 października 2002
"Producenci "The Kelly Gang" nagle się bardzo wystraszyli o śliczniutkie buźki Ledgera i Blooma, więc kazali im zgolić brody. Była debata, wrzaski i kręcenie nosem, ale ostatecznie Ledger i Bloom zacisnęli zęby i obiecali się ogolić. Po czym do akcji wkroczył reżyser (kochany facet!), który powiedział, że ani mu się śni kręcić film od nowa, że za dużo już nakręcono materiału i on dla jakiegoś sexappealu nie będzie zaczynał od początku. I bródki zostały :))) Dzięki Bogu za reżyserów, bo producenci to by najfajniejszą historię zabuźkowali na amen..."*
* - dziękuję znajomej z netu za udostępnienie tej historyjki :) Nie wiadomo, czy anegdota jest prawdziwa, ale na pewno ciekawa :)

Ned Kelly i przyjaciel-swatka :)
3 października 2002
Zapewne znacie aktora imieniem Orlando Bloom - to sławny elf Legolas z "Władcy Pierścieni". Młody Anglik partneruje Ledgerowi w kręconym na terenie Australii filmie "Ned Kelly", gdzie gra przyjaciela XIX-wiecznego rozbójnika. Jak się okazało, nie jest skupiony tylko na scenariuszu i własnych kwestiach, widzi też, co się dzieje wokół niego. Dosyć szybko zorientował się, że Heath i starsza od niego o 10 lat Naomi Watts mają się ku sobie. Orlando zabawił się w swatkę - zaaranżował spotkanie, zadbał o piękny wystrój i odpowiedni nastrój, a gdy był pewien, że jego plan się udał - dyskretne zniknął, zostawiając Heatha i Naomi samym sobie :) Jego elfia strzała miłości okazała się bardzo skuteczna: Naomi przeprowadziła się do swojego rodaka Heatha, oboje wyglądają na bardzo zakochanych. Bloomowi pozostaje tylko pogratulować skuteczności - nie każdemu kojarzenie par wychodzi tak dobrze jak jemu :)
Ledger nie zagra Aleksandra Wielkiego
25 września 2002
Heath zrezygnował z roli macedońskiego władcy Aleksandra Wielkiego w filmie biograficznym, do ktorego zdjęcia miały rozpocząć się w październiku tego roku. Aktor wyjaśnia, że prace na planie "The Four Feathers", "Ned Kelly" i "The Sin Eater" w zupełności mu wystarczyły - teraz po prostu chce odpocząć. Dodaje też, że nigdy nie był wielkim fanem postaci Aleksandra, zdobywcy świata. Woli być utożsamiany z takimi osobistościami jak np. Ned Kelly.
Z jednej strony rozumiem motywy Ledgera - w końcu napracował się nieludzko przy kilku filmach, więc ma prawo być zmęczony. Odpoczynek w pełni mu się należy. Nic jednak nie poradzę na to, że nastawiłam się na obejrzenie tego filmu - Ledger to dla mnie idealny kandydat do roli Aleksandra Wielkiego. Jego wygląd, sposób bycia, głos - wszystko może kojarzyć się z tym sławnym wodzem. Jednym słowem - szkoda.
Heath odrzucił rolę Spider-mana
8 września 2002
Czy wiecie, że Tobey MacGuire nie był pierwszym kandydatem do roli Petera Parkera w filmie "Spider-man"? Mało brakowało, a to właśnie Heath Ledger wcieliłby się w przeciętnego dziennikarza o nadnaturalnych zdolnościach. Jednak Heath stwierdził, że nie nadaje się do tej roli i nie podjął się zadania.

Oskar 2002 dla "The Four Feathers"?
1 września 2002
Jest dopiero początek września, a już rozpoczyna się przepowiadanie, który z tegorocznych filmów ma największe szanse na zdobycie niezwykle cenionej statuetki. Wytwórnia Paramount Pictures nie ukrywa, że stawia na "The Four Feathers". Już sam trailer pokazuje, jak wspaniałym filmem może być ekranizacja powieści z 1902 roku. Oczekiwania są tym większe, że reżyserem obrazu jest Shekhar Kapur, twórca bardzo udanego filmu kostiumowego "Elisabeth". Nie pozostaje nic innego, tylko trzymać kciuki.

Heath Ledger i Kirsten Dunst - "prefumowy" romans
26 sierpnia 2002
Jak donosi sierpniowy numer miesięcznika "Film", Heath Ledger i 3 lata młodsza od niego Kirsten Dunst podejrzewani są o romans. Hollywood twierdzi, że sprawa jest podobno bardzo poważna: Kirsten kupiła w obecności Heatha 8 flakoników Printemps Paris (po 40 $ sztuka)... jeśli coś takiego świadczy o romansie, to ja jestem jakaś nieżyciowa, bo nic w tym dziwnego nie widzę ;) A nawet jeśli coś się pomiędzy nimi szykuje - trzeba im tylko życzyć powodzenia.
Dunst mogliście oglądać w takich filmach jak np. "Jumanji", "Arytmetyka diabła" czy "Spider-man".